Świat przyrody

Kocham tę roślinę - Sansewierie S02 E12

Bohaterka kolejnego odcinka Kocham tę roślinę - Sansewieria, wężownica (Sansevieria Thunb.) - to rodzaj roślin liczący około 70 gatunków, obejmujący SUCHOLUBNE rośliny zielne i krzewiaste sukulenty. Ojczyzną większości gatunków jest Afryka równikowa i południowa, ... Zainteresowanie: 248793, czas trwania 3m 51s oraz ocena 1493 i reakcje 61.
- Moja sansewieria właśnie przekwitła. Kwiat pięknie pachniał, szczególnie gdy się zbierało na deszcz
- Pozdrawiam serdecznie
- Ja bym wszedł tu na stronę wanna z drzwiami myśle że jest ok,
- W związku z tym że sansevieria jest sekulentem może być w sypialniach ponieważ nie zabiera tlenu tylko go oddaje tak samo do sypialni z tego powodu świetnie nadaje sie aloes w przeciwieństwie do pozostałych roślin które zabierają tlen i wydzielają CO2 który w sypialni jest persona non grata szczególnie dlatego że jest cięższy od powietrza i zalega w niewietrzonej sypialni. Na wysokości ok 1.5 do 2 m
- U mnie kwitnie co roku 😍
- Mam ją już pół roku dramat stoi w miejscu przesadziłam ją do specjalnego podłoża i co ??? Nic stoi jak zaczarowana
- Co mam zrobic jesli po przesadzeniu sansewieria wypuszcza młode z boku doniczki i ją wypycha ? Nigdy wczesniej nie widzialam czegos takiego.. pozdrawiam;)
- U mnie też kwitną
- so much good video
plz subscribe my chanell also
https://www.youtube.com/channel/UCTLAx1toja2TjUwfUyjoAwQ
- Jak przyszłam tu mieszkać i była wystawa kwiatów w domu kultury kupiłam 11 kwiatków.. nieźle... ile miałam tu kwitów...
- Czy sansewieria można chodowac w szkle w modnych teraz terariach ? Pozdrawiam
- Kupiłam dorodną roślinę, po zimie liście zrobiły się pomarszczone i wyciągnęły w górę. Zamiast ładnych, szerokich są wąskie i zwinięte w rurki. Da się ja jeszcze uratować? Wyjęłam z donicy , korzenie nie są obgnite.
- Przydało by się kilka słów o podłożu.
- U mnie kwitnie od kilku lat co roku. Kwiaty wyglądają obiedzie a zapach trzeba poczuć :)
- Witam o jakiej porze roku ja przesadzac? i czy mozna spryskiwac je woda? jakiej wody uzywac do nawadniania rosliny?
- Dlaczego moja sansewieria ma opadające klaczą
- U mnie zakwitło
- Pamiętam te roślinę moja mama miała ale nigdy nie widziałam kwiatków.
- Czy miałabyś jakąś radę jak uratować przelaną roślinę? Wyjechałam na wakacje no i mi roślinkę utopili.Wróciłam, a zwnętrzne liscie już leżały, miękknie od ziemi. Pourywałam, pocięłam na kawałki i pórbuje ukorzenić. Ale 2 rośliny udało mi się odratować, tyle,że praktycznie cały korzeń zgnity. Oberwałam to i od 2 dni suszę. Ponadto już przeschnięte wsadziłam do ukorzeiacza mając nadzieje,że to przyczyni się do przesuszenia końcówki. Pytanieco dalej? Rosliny mają ok 60 cm , 4 sztuki, były takie cudowne a teraz ?Proszę o radę, uwielbiam te roslinki, dostałam je od ukochanego dawno temu, są mi szczególnie bliskie. Do wody nie wsadzę, bo zgniją. W zemi nie ustoją, bo nie ma się czego trzymać i nie będę miała kontroli nad tym co się dzieje. Czy możesz coś doradzić?Prosze!!!
- Mam juz ponad roczne sansewierie i nie chce zupełnie rosnąć, nic się nie zmieniły, stoją jak zaklęte. Co zrobić aby zaczęły rosnąć?
- Coś się dzieje z moimi roślinami dostały jakieś dziwne odnogi i nie wiem co z tym zrobić