Świat przyrody

Import roślin z Ekwadoru. Unboxing dużej paczki z filodendronami część 1.

Zapraszam na odcinek, w którym odpakowuję dużą przesyłkę z Ekwadoru. Przy okazji mówię o imprtowaniu roślin i opiece nad nimi tuż po imporcie. ... Zainteresowanie: 7855, czas trwania 24m 20s oraz ocena 382 i reakcje 98.
- Czy jest możliwość zrealizowania bonu odkupienia od ciebie i nadwyżek roslin
- przepiękne są ,ale zdecydowanie potrzebują duzo miejsca w domu :)
- A może i takie? https://aldent.lublin.pl/en/, w każdym razie ja polecam.
- 💚
- A na fakturce kwota końcowa ile wyniosła?
- Cześc . Fajny kanał, Sub poleciał. Powiedz co Ci w akwa pływa? Pielęgnice?
- Z doświadczenia wiem że to Pastazanum od nich to tak na serio Peltatum więc bym patrzała przez palce na to :P
- Ile kosztowała cię mniej więcej jedna sadzonka?
- Powinieneś zapłacić dodatkowo za import wody z Ekwadoru.😜A tak serio, gratuluję zakupu, piękna kolekcja.
- nie było heat packa w paczce?
- Kolego, nie jestem zawodowcem w temacie. Chciałbym spytać gdzie i jak znajdujesz dostawców roślin z tych egzotycznych stron. No i umknęło mi może, z Ekwadoru przesyłka szła jak długo? Dobrego dnia i rozwijania pasji..
- Jestem nowalijką w temacie. Bardzo ciekawy ten film. Dziękuję za Twój czas, Marku i niech Ci zdrowo rosną nowi zieloni przyjaciele.
- czemu usónołeś 2 cześć ?
- Dzisiaj trafiłam na Twój kanał i dniówka z głowy 😂 Pozdrawiam 👍
- Marku, rzeczywiście to byłby bardzo cenny odcinek, szczególnie jeżeli chodzi o przepisy PIORiN, zastaniawiałam się już kilka razy czy nie sprowadzić kilku sztuk anthurium z Ecuagenery, ale się bałam, że mi przepadną i zgniją. Jestem pod ogromnym wrażeniem w jak dobrym stanie przyszły do Ciebie te filodendrony , jak widziałam co do ludzi przychodziło z Asean to mnie zupełnie zniechęciło. No i ja bym bardzo chętnie usłyszała o całym procesie dostawania paszportu roślinnego, co Ty o tym myślisz, czy to nie zostało wymyślone tylko na potrzeby ew. kontroli skarbowych i przymuszania w przyszłości do zakładania działalności gospodarczej przez tzw. "podmioty profesjonalne" i o tym jak zbadać czy roślina nie jest porażona np. bakterią Xylella fastidiosa i jak to jest możliwe, że Obi oferuje "zapaszportowane" rośliny z hodowlą wełnowca. A w ogóle twoje filmy bardzo poprawiają mi nastrój 😄😊
- Jeżeli mogę zapytać na jakiej stronie wystawiasz rośliny na sprzedaż Pozdrawiam 🙂
- Trzymam kciuki Marku za Twoje nowe roślinki! Bardzo Ci dziękuję za objaśnienie trochę sprawy związanej z importem roślin. Zdarzyło mi się już zapłacić wysoką cenę za hoyę kerrii od polskiego sprzedawcy, która nie miała paszportu i dodatkowo była w kiepskim stanie.
Szkoda, że to wszystko tak wygląda. Niestety pieniądz rządzi światem. Żal tych roślin, które muszą tyle przejść (podróż jedna, druga) i ostatecznie umierają. Musimy się nauczyć jak i gdzie kupować rośliny tropikalne, ja je uwielbiam. Myślę, że oglądając Twoje filmy dojdziemy do tego, bo masz ogromną wiedzę na temat takich roślin i za to Ci serdecznie dziękuję! Pozdrawiam!
- Marku opowiesz troszkę o imporcie z Azji? Mam kilka ofert, ale jednak opory są.... Piękne rośliny dostałeś czasem z pl przychodzą w gorszym stanie 😉
- Z zagranicy importowałam sobie tylko pięknego syna 😂 Import uważam za udany.
- Jakie mycie okien my tu na kolejny film czekamy 🙏
- Już się palę na ten filmik. Sama planuję od nich zamówić, zobaczmy jak to wygląda.