Świat przyrody

DŻUNGLA w Twoim domu 🌿 jakie rośliny wybrać + ściąga PDF

#roślinydomowe #monstera #rośliny 🌿 ŚCIĄGA PDF: https://bit.ly/3esnqc2 ————————————— ✨ Hej! Nazywam się Paulina Lis i na tym kanale możesz zobaczyć moją miłość to roślin, moją drogę do redukowania niepotrzebnych rzeczy, które pos ... Zainteresowanie: 129981, czas trwania 15m 30s oraz ocena 4698 i reakcje 192.
- Dieffenbachie nie polecam zdecydowanie, w mojej koło 200 roślinej kolekcji to jedyna roslina , ktora padła mi 5 krotnie. Jest bardzo wybiorcza, sama wybiera, gdzie chce zyc. Widocznie idealne tropikalne warunki u mnie jej nie pasują, natomiast u moich rodzicow w zadymionym od papierosów mieszkaniu rosla jak dzika. Nie ma drugiej takiej rosliny, z ktora tyle razy poniosłam porazkę. U mnie krotony , palny czy bananowce rosna cudnie o innych roslinach nie wspomne, nawet pierdoła fikus benjamina rosnie jak dziki. Btw paprocie tak samo cunie rosna. No nie ubimy sie z ta dieffenbachia i juz. Btw2 syngonium padło o wiekszosci moich znajomych z grupy, z braku ciepła i wilgoci, u mnie rosnie bo stoi na akwarium. Sterlicja nicolai to moje marzenie ale juz brak miejsca przy oknach i pod lampami niesety.Powiem tak, nie ma rosin idealnych na strart, trzeba sie dogadac. Rosliny jak i ludzie, muszą załapac wspolną energię.
- Aglaonema była modna 20 lat temu bo leon wszystkie chodził z tym kwietem.
- Jak dla mnie dość ciekawe, detoks Lublin, warto było.
- super roślinki, sama mam podobne, potrzebują sporej wilgotności powietrza.
- Jaka to odmiana diffenbachii? Przepiękne rośliny ❤️
- Zaczynam swoja przygode z roslinami. Troche wiedzy uzbieralam 🙉
- Czy używasz jakiegos nawilżacza powietrza dla roślinek ?
- Oglądam Cię zjarany I muszę przyznać że mam niezłą pompę 😂😂😂
- Moja Strelicja pięknie kwitnie co roku. Ostatnio kwitła i na wakacjach i w grudniu. Pozdrawiam zielonozakręconych
- Skończyłam oglądać jak usłyszałam anyway... pfff
- Ja mam 4 dziesięcioletnie monstery😁
- Gdzie trzymasz monstere, by pieseł był bezpieczny? Super wygląda na ziemi, ale obawiam się o moje psy.
- Cudowny odcinek 😊 dziękuję ❤ Rośliny PRZEPIĘKNE 💚
- :-)
- Miałaś kiedyś problem z ziemiórka jak sobie z niż poradziłaś ?
- Rośliny również potrzebują odpowiednich warunków. Kiedy mamy okres grzewczy często zbyt suche powietrze również niekorzystnie na nie wpływa. Warto postawić na nawilżacz ewaporacyjny, akurat tego rodzaju technologia działania daje najzdrowsze i bezpieczne nawilżenie.
- Moja aglaonema ma juz 4 zolty lisc :( . Nie jest przelana, nie wiem o co jej chodzi :(((
- Kochana Paulino mam duży sentyment do Aspidistry.Byla w moim rodzinnym domu.Znikła! Gdy pytam o nią w kwiaciarniach patrzą na mnie jak na wariatke.Nikt jej nie zna! A ja chcę ją mieć - to naprawdę żelazne liście. Może wiesz gdzie ją dostać ?
- Jak zapewniasz (albo zapewniacie sobie) wilgoć w domu? Nawilżacz powietrza?
- Kupiłam parę dni temu między innymi Diffenbachie, dzięki Tobie - nie wiem, o co chodzi, ale jej liście są bardzo do siebie zbliżone, tzn są jakby przytulone do siebie :D
Rozumiem już, że muszę ją trzymać przy świetle, boję się, że chłód mojego mieszkania zabije ją i Monsterę (albo, ze ja ją zabije, bo pierwszy raz w życiu inwestuję w kwiatki), ale trzeba próbowac.
Nie wiem nic o roślinach, nie umiem ich przesadzac, nie wiem, jak często dawać odżywki, jeśli ktoś może polecić poradnik jakiś - będę wdzięczna ;D
- Fajnie tak w środku kwiatów poodpoczywac